Codarts Rising Talents @MatrixRotterdam – #6

20:00 – Duo Brasillismo
Een intieme reis door het hart van de Braziliaanse choro
Duo Brasillismo bestaat uit twee gitaristen met een gedeelde passie voor Braziliaanse muziek: Yuval Cherno (jazz) en Nino Cordero (Latin). Als studenten van Codarts combineren ze hun achtergronden tot een subtiel en virtuoos gitaarduo, geworteld in de rijke traditie van choro.
Hun repertoire is geïnspireerd door grootheden als Jacob do Bandolim, Garoto en Pixinguinha, maar ook door hedendaagse meesters als Guinga, Cainã Cavalcante en Pedro Martins. Hun arrangementen en originele composities mengen elegante melodieën met rijke harmonieën en improvisatie — een frisse benadering van een tijdloos genre.
Bezetting:
Yuval Cherno – elektrische & klassieke gitaar
Nino Cordero – klassieke gitaar

21:30 – La Reunión
Een frisse stem binnen de Latin traditie
La Reunión is een Latin music collective uit Rotterdam, opgericht door altvioliste en componiste Daniela Rivera. Met een Charanga-achtige bezetting — waarin altviool en fluit de blazers vervangen — brengt de band een verrassende en persoonlijke klank binnen de Afro-Cubaanse muziek.
Hun muziek is geworteld in salsa, timba en Latin jazz, maar ademt ook klassieke precisie, emotie en verhalen over identiteit, migratie en veerkracht. De bandleden komen uit verschillende hoeken van de wereld en bundelen hun ervaringen in een krachtige, ritmische en melodieuze viering van culturele diversiteit.
Bezetting:
Daniela Rivera Guzmán – altviool
Carmen Martínez Navarro – conga’s
Giovanni Molinari – timbales
David Vaamonde Lopez – piano
Mauricio Méndez Ramos – basgitaar
Deuren open: 19:15
